47 переглядів

Велодень у Деркачах–2017: щорічне сімейно-спортивне свято відбулося!

17 червня 2017 року в Дергачах відбулося свято, що вже можна назвати традиційним, — «Велодень у Деркачах», яке вже третій рік поспіль організовує громадська організація «ДЕРКАЧІВСЬКА АЛЬТЕРНАТИВА».

У програмі свята було багато цікавинок і для дітей, і для дорослих. Основна “доросла” частина свята  — це чудова панорамна 20-кілометрова велоекскурсія мальовничими куточками рідного краю, організована місцевим краєзнавцем Петром Дорогановим.

Дитячим розвагам  не було меж! Найголовніше — це  велозмагання з конкурсами, що проходили за трьома віковими групами. Ми розробили безпечний  маршрут сосновим бором, між Малою Данилівкою та Дергачами. Довжина дорослого маршруту —  2,7 км на якому було передбачено і проїзд по накатаним доріжкам, і по піщаним ділянкам, круті віражі, спуски з гірки та підйоми, а дитячого — близько 900 метрів.

Окрім подолання відстані учасники мали взяти участь у 10 конкурсах, що розташовані в різних місцях маршруту. Це гойдалка — переїзд по вузькій дошці, що перехиляється через колоду, дартс, коридор — проїзд між фішок що розташовані на відстані 15 см, баскетбол, перевіз відра, рамка, стоп-лінія, кидання гранати з піском у ціль, стрибки у мішках та змійка — проїзд поміж фішками.

Окрім того, під час “Велодня” для корисного й цікавого дозвілля проводилося кілька заходів для  навчання та розвитку (тир, настільний теніс, лего-локація, пісочна анімація та доброчинний ярмарок «Яворина»), розваги (батути, перетягування канату, водяний тир) та усіляких приємностей (аква-грим, солодка вата). Приємним супроводом свята став концерт колективів артистів Дергачівського районного будинку культури.

У змаганнях  взяли участь 130 дітей від 3 рочків до 18 років! І майже всі були з батьками, бабусями та дідусями. Багато сімей прийшли на свято, як на пікнік, — із килимками й бутербродами, щоб провести час разом та взяти участь у дитячому святі.

Ми намагалися, хоч приблизно порахувати кількість людей, які відвідали свято, але точно зробити цього так і не змогли. А найкращим показником кількості учасників та глядачів є кількість виробленої солодкої вати. Тільки уявіть, за кілька годин наші волонтери зробили і роздали 400!!! штук солодкої вати! Не те що батьки, а й навіть дідусі та бабусі по-дитячому раділи таким ласощам.

Головні велозмагання проходили в трьох вікових категоріях: 4-8 років, 9-13 років та 14-18 років.

У молодшій віковій категорії переможцями стали:

1 місце — Палажченко Ілля

2 місце — Ковальов Давид

3 місце — Луценко Денис

А найшвидшою дівчинкою стала Гузенко Софія.

У середній категорії переможцями стали:

1 місце — Токаренко Ярослав, який отримав головний приз — велосипед!

2 місце — Густілін Олексій

3 місце — Молотко Максим

А найшвидшою дівчиною у цій категорії вже другий рік поспіль стала Таісія Литвиненко.

У старшій категорії переможцями стали:

1 місце — Маслій Іван, який отримав головний приз — велосипед!

2 місце — Кутвицький Дмитро

3 місце — Ковальов Олександр

А найшвидшою дівчиною в цій категорії стала малоданилівська спортсменка Марія Жигалова, яка в свої 13 років змагалася одразу в двох категоріях — і в середній, і в старшій.

Усі переможці отримали спортивні призи, а переможці середньої та старшої категорій отримали новенькі велосипеди. Окремі призи отримали наймолодші учасники, яким ледве-ледве виповнилося по 4 рочки, але вони міцно витримали усі перипетії змагань. Це Престенський Єгор та Жугля Станіслав.

Організатор “Велодня у Дергачах” Громадська організація «ДЕРКАЧІВСЬКА АЛЬТЕРНАТИВА» дякує усім, хто долучився до організації та проведення свята, зокрема громадській організації «Пісочинська альтернатива», політичним партіям «Об’єднання «Самопоміч», «Народний фронт»,  «Радикальна партія», “Свобода”, за печиво для кожного учасника дякуємо постійному партнеру компанії “СВАТ”, Дергачівському районному будинку культури, КП “Спорт для всіх”, усім волонтерам, яких цього разу було близько 50 чоловік, і кожен робив частину спільної справи, а також усім дітям і дорослим, що провели цей чудовий сонячний Велодень разом із нами. За головні призи (два велосипеди), подяка спонсорам свята — депутатам-підприємцям Дергачівського району Олександру Кузнецову та Костянтину Піддубному!

Дякуємо усім хто долучився до організації та допоміг у проведені цього унікального сімейно-спортивно-розважального заходу для Дергачів.

Вітаємо переможців та учасників! Займайтесь спортом, тренуйтесь і до зустрічі в 2018!

Ірина Басова