Велодень у Дергачах

Дергачівський Велодень — це щорічна культурна та спортивна подія, започаткована громадською організацією «Деркачівська альтернатива«.

Це найбільший масовий культурний захід у місті Дергачі, що організований громадськими активістами, а не владою.
Ідея проведення Велоднів у Дергачах у нас виникла ще у 2014 році.

Дергачівці на велосипеді
Дергачівці на велосипеді

Думаємо, що кількість велосипедів на душу населення у маленьких містах і селах — більше ніж у мегаполісах. Але чомусь велодні рідко організовують у малих містах.

Афіша ВелоДня 2015 у Дергачах
Афіша ВелоДня 2015 у Дергачах

Перший Велодень ми вирішили провести у нашому містечку 28 червня 2015 р. Спочатку було організовано масову рекламну кампанію: містом поширили рекламні листівки, розмістили рекламну кампанію у місцевих групах у соцмережах та у нашій групі https://www.facebook.com/groups/uaderkachi/.

Діти на старті змагань під час Велодня-2016
Дитячі змагання під час Велодня-2016

Гроші на проведення заходів Велодня зібрали серед наших активістів, також долучилися декілька місцевих підприємців. Велодень починався Велопарадом. Було узгоджено з поліцією урочистий проїзд на велосипедах центральною вулицею міста (дорогу перекривають). Велопарад закінчується у місцевому парку, де підготовлені різноманітні конкурси та святкові заходи.

Для дітей змагання проходили у різних вікових групах від 4 до 18 років.
У 2015 році у нашому Велодні взяло участь 125 людей, серед них 40 дітей.

Діти на старті велозмагань
Учасники велозмагань на старті

У 2016 році Дергачівський Велодень ми запланували на День Міста — 23 серпня. У цей рік він став ще масштабнішим: близько 80 дітей брали участь у змаганнях (3 вікові категорії).

Діти - учасники Велодня
Учасники Велодня

Окрім цього до нас долучилася місцева влада: представники районної державної адміністрації, місцеве управління культури, управління у справах молоді та спорту. У місці проведення Велодня також були представлені вироби місцевих дергачівських майстрів, які можна було придбати.

Велосипедні історичні екскурсії

В рамках нашого Велодня ми також організовуємо велосипедні екскурсії у жанрі local history навколо містечка. Таких велоекскурсій проходить декілька у велосезон.

Дівчата під час велосипедної екскурсії на горі Січ (Велодень 2015)
Під час велосипедної екскурсії на горі Січ (2015 рік)

Під час цих екскурсій  місцевий краєзнавець і громадський активіст Петро Дороганов розповідає про історію Дергачів та навколишніх сіл та хуторів, про людей, які жили у цих місцях.

Учасники велоекскурсій дізнаються такі подробиці про історію свого міста, про які навіть не здогадувалися.

Сторінка ВК, присвячена Дергачівському Велодню-2016